Zabezpieczenia

Z Wiki openCraft
Skocz do:nawigacja, szukaj

LWC i pojemniki

Podczas gry zapewne napotkasz różne systemy zabezpieczeń, część jest zabezpieczeniami samej rozgrywki i jest niewidoczna dla graczy, część jest po to aby ochronić się przed nieuczciwymi i karygodnymi zachowaniami innych graczy. Obecnie ochroną pojemników zawiaduje znany plugin LWC opisów na temat jak działa i co można z nim zrobić w sieci jest mnóstwo. Drugim obecnie dodatkowym elementem ochrony jest ochrona poprzez zajmowanie sektorów (to jest obszarów 8x8 bloków) za pomocą systemu ocRegions

Po 3 września 2018:

System LWC miał zostać wycofany całkowicie, jednak ze względu na dużą siłę głosu sprzeciwiającego się temu graczy - LWC pozostanie (oraz dzięki temu że najnowsza wersja działa sensownie), jednak będzie systemem dodatkowym a nie pierwszorzędnym w ochronie pojemników. Gracz otrzymuje prawo do zabezpieczenia 16 skrzynek i 4 piecyków (liczba zabezpieczeń może ulec zmianie) którą możną sprawdzić wpisując /climits. Czemu tyle? Na start wystarczy, domyślnie zaleca się używać ochrony obszarowej ocRegions. Zabezpieczenia LWC są automatycznie zwalnianie dla gracza który nie logował się na serwerze dłużej niż 90 dni.

19 stycznia 2019 LWC można zabezpieczyć teraz do 4 skrzynek i 16 tabliczek.

Grief i rollbackowanie zmian

Ponieważ ekipa serwera jest stosunkowo skromna, przez serwer przewija się każdego dnia kilkadziesiąt graczy, sporo na scrackowanych kontach. Faktyczne upilnowanie każdego griefu i rozsądzenie co jest griefem a co zwykłym żartem albo czy ze skrzynki znikło to czy tamto jest zbyt czasochłonne. Dlatego też, wprowadzone zostały regiony na których jest ochrona czasowa na obiekt. Początkowo sektory w regionie były drogie, jednak po wprowadzeniu rewaloryzacji w skupie koszt utrzymania obszaru 128x128 bloków to 25,6 dynksa dziennie - co odpowiada mniej niż 1 godzinie gry na serwerze lub sprzedaży 16 stackow cobbla. A to tylko jedna oferta, bo są dużo bardziej dochodowe. Im mniej będziemy musieli pilnować serwera tym więcej bugów, poprawek i nowych systemów uda się wdrożyć, a dzięki temu, że sami podejmiecie decyzję co chcecie chronić zdejmiecie z naszych barków odpowiedzialność za wasze budowle.

Ale zaraz, to grief jest dozwolony?

Nie! Grief jest karany banem permanentnym pod warunkiem, że od zgłoszenia upłynie mniej niż 500 godzin oraz gracz jest identyfikowalny. Nie będzie natomiast przywracania zniszczeń starszych niż 500 godzin. Zawartość pojemników nie jest przywracana. Przykład:

Gracz X miał budowle i w niej skrzynki. Nie zabezpieczył terenu ani skrzynek w żaden dostępny sposób. Budowle zostały naruszone, skrzynki opróżnione. Zgłosił gracza P który mu wyrządził szkody i jest to weryfikowalne pod /kp. Zniszczone fragmenty budowli są naprawiane natomiast zawartość skrzynek pozostaje bez zmian. Gracz P dostaje bana permanentnego. Także, jeśli zgriefowałeś coś, top lepiej przywróć to do stanu pierwotnego bo inaczej permbana się nie ustrzeżesz ;)

Dlaczego nie przywracacie skrzynek? To tak jak w życiu, ochrona mienia dotyczy wyłącznie przedmiotu fizycznego, nie zaś danych na nim zgromadzonych. Naprawdę, zalecamy zakładać sektory i chronić swój czas.

W przygotowaniu - mikrocuboidy permanentne.