Zabezpieczenia

Z Wiki openCraft
Wersja z dnia 19:27, 27 sie 2018 autorstwa Theo (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "Podczas gry zapewne napotkasz różne systemy zabezpieczeń, część jest zabezpieczeniami samej rozgrywki i jest niewidoczna dla graczy, częśc jest po to aby ochroni...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do:nawigacja, szukaj

Podczas gry zapewne napotkasz różne systemy zabezpieczeń, część jest zabezpieczeniami samej rozgrywki i jest niewidoczna dla graczy, częśc jest po to aby ochronić się przed nieuczciwymi i karygodnymi zachowaniami innych graczy.

Obecnie ochroną pojemników zawiaduje znany plugin LWC opisów na temat jak działa i co można z nim zrobić w sieci jest mnóstwo. Drugim obecnie dodatkowym elementem ochrony jest ochrona poprzez zajmowanie sektorów (to jest obszarów 8x8 bloków) za pomocą systemu ocRegions

Powyższe ulegnie zmianie po nocy z 3 na 4 września.

Dlaczego?

Pierwszy powodów pewnie wszyscy znacie - "nie działa mi crafting, nie mogę otworzyć skrzynki". Z jakiegoś dziwnego powodu, LWC nie działa poprawnie na 1.13 i nie wydaje się aby zaczął działać. Konieczne w tej sytuacji jest każdorazowe ręczne przeładowywanie pluginu co oznacza praktycznie ciągła obecność na serwerze. To jest nonsens. Dlatego też LWC wycofamy całkowicie. Ale co w zamian? Nie będzie ochrony skrzynek? Będzie! Jednak zostanie ona ograniczona wyłącznie do obszarów znajdujących się wewnątrz ocRegions. Dlaczego tak? Ponieważ gracze zostawiają skrzynki poza swoimi obszarami zabezpieczone, na obszarach z piecykami i systemami każdy lej jest zabezpieczany, nie wszystkie zabezpieczenia są poprawnie używane i funkcjonują normalnie. Sporo graczy nie dba tez o miejsce gdzie zostawiło skrzynki wiedząc ze skrzynki w podziemiach czy gdzieś w dziczy nikt nie ruszy. Drugi temat to wycofanie się z przywracania terenu po zgriefowaniu. Dlaczego tak? Ponieważ ekipa serwera jest stosunkowo skromna, przez serwer przewija się każdego dnia kilkadziesiąt graczy, sporo na scrackowanych kontach. Faktyczne upilnowanie każdego griefu i rozsądzeni co jest griefem a co zwykłym żartem albo czy ze skrzynki znikło to czy tamto jest zbyt czasochłonne. Dlatego też, wprowadzone zostały regiony na których jest ochrona czasowa na obiekt. Początkowo sektory w regionie były drogie, jednak po wprowadzeniu rewaloryzacji w skupie koszt utrzymania obszaru 128x128 bloków to 25,6 dynksa dziennie - co odpowiada mniej niż 1 godzinie gry na serwerze lub sprzedaży 16 stackow cobbla. A to tylko jedna oferta, bo są dużo bardziej dochodowe. Im mniej będziemy musieli pilnować serwera tym więcej bugów, poprawek i nowych systemów uda się wdrożyć, a dzięki temu, że sami podejmiecie decyzję co chcecie chronić zdejmiecie z naszych barków odpowiedzialność za wasze budowle.

Od dziś do 3 września będzie trwał okres przejściowy i oba systemy będą działać równocześnie.