Regiony: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wiki openCraft
Skocz do:nawigacja, szukaj
(historia)
Linia 25: Linia 25:
 
*'''/ocr utworz region <NAZWA> prefix <PFX>''' - utworzenie regionu gracza, nazwa musi być wyłącznie z liter oraz znaku _ umieszczonego nie na początku ani na końcu oraz prefix musi składać się z 3 wielkich liter
 
*'''/ocr utworz region <NAZWA> prefix <PFX>''' - utworzenie regionu gracza, nazwa musi być wyłącznie z liter oraz znaku _ umieszczonego nie na początku ani na końcu oraz prefix musi składać się z 3 wielkich liter
  
=== Tworzenie narzędzia ===
+
=== Zajmowanie sektorów ===
 +
Aby zacząć zajmować sektory należy wpierw utworzyć narzędzie:
 
*'''/ocr utworz narzedzie''' - utworzenie narzędzia do zarządzania regionami '''(wymagany dębowy płotek)'''
 
*'''/ocr utworz narzedzie''' - utworzenie narzędzia do zarządzania regionami '''(wymagany dębowy płotek)'''
 +
 +
Mając już utworzone narzędzie na scoreboard mamy informacje o sektorze w którym stoimy oraz uproszczoną mapę. Zielone X oznacza zajęty teren przez nas, czerwony przez kogoś innego _ oznacza teren wolny, o lub O miejsce w którym się znajdujemy.
 +
Zajęcie i oddanie sektory wykonujemy dwuklikiem klikając na dowolny blok w sektorze. Sektory muszą do siebie przylegać bokiem, przyleganie narożnikiem nie liczy się.
  
 
== Zasady ==
 
== Zasady ==

Wersja z 21:54, 27 sie 2018


Regionami zarządza plugin ocRegions - jeśli zauważysz błędy z nim powiązane, zgłoś /modreq zaczynając od ocRegions.

/modreq ocRegions treść


{{{nazwa}}}
Twórcy CaveLion
Typ Systemowy
Światy Mapa Główna

O co chodzi?

Plugin odpowiada za nadanie regionu w wybranym przez nas miejscu. Na terenie regionu obowiązuje blokada interakcji z pojemnikami i mobami oraz redstone dla osób spoza regionu.

Jak używać

 • /ocr zapros - zaproszenie gracza do regionu jako gościa
 • /ocr akceptuj - akceptacja zaproszenia
 • /ocr przydziel role dla gracza - zmiana roli gracza w regionie
 • /ocr wyrzuc - wyrzucenie gracza z regionu
 • /ocr zmien nazwe NAZWA - zmiana nazwy regionu
 • /ocr zmien prefix PFX - zmiana prefiksu regionu

Tworzenie regionu

 • /ocr utworz region <NAZWA> prefix <PFX> - utworzenie regionu gracza, nazwa musi być wyłącznie z liter oraz znaku _ umieszczonego nie na początku ani na końcu oraz prefix musi składać się z 3 wielkich liter

Zajmowanie sektorów

Aby zacząć zajmować sektory należy wpierw utworzyć narzędzie:

 • /ocr utworz narzedzie - utworzenie narzędzia do zarządzania regionami (wymagany dębowy płotek)

Mając już utworzone narzędzie na scoreboard mamy informacje o sektorze w którym stoimy oraz uproszczoną mapę. Zielone X oznacza zajęty teren przez nas, czerwony przez kogoś innego _ oznacza teren wolny, o lub O miejsce w którym się znajdujemy. Zajęcie i oddanie sektory wykonujemy dwuklikiem klikając na dowolny blok w sektorze. Sektory muszą do siebie przylegać bokiem, przyleganie narożnikiem nie liczy się.

Zasady

System regionów polega na utworzeniu grupy graczy która zostanie przypisana do oznaczonego terenu w postaci sekcji. Liczba graczy w regionie jest nielimitowana, przy czym każdy gracz może być tylko właścicielem jednego regionu, mieszkańcem tylko jednego regionu. Gościem można być w 3 regionach jednocześnie, jednak gość liczy się jak mieszkaniec i zwiększa opłaty za sekcje regionu. Opłata za sekcje regionu jest wyliczana dynamicznie, przy czym pierwsze 50 dynksów jest wliczane na poczet tworzenia sektorów. Minimlany czas dzierżawy to 7 dni a maksymalny czas dzierżawy sektorów to 30 dni. System jest pomyślany tak aby gracz mógł samemu ocenić czy zajmuje dużo terenu na krótko czy mały teren ale na długo. Teren zajmujemy przylegając do siebie, skośne obszary nie są "obok siebie". Na terenie regionu obowiązuje blokada interakcji z pojemnikami i mobami oraz redstone dla osób spoza regionu.

Trivia

 • Tworzony region początkowo nie ma żadnych sektorów!

Historia

25-08-2018

 • Narzędzie do tworzenia regionu nie wymaga już akacjowego płotka a dębowego
 • Zmniejszono z 50 do 30 dynksów koszt założenia regionu
 • Zwiększono maksymalny czas dzierżawy do 90 dni.