Regiony: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wiki openCraft
Skocz do:nawigacja, szukaj
(Tworzenie narzędzia)
 
(Nie pokazano 6 wersji utworzonych przez 3 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{lowercase}}
 
 
 
{{PluginModreq
 
{{PluginModreq
 
| element = Regionami
 
| element = Regionami
 
| plugin = ocRegions
 
| plugin = ocRegions
 
}}
 
}}
 
{{lowercase}}
 
 
{{Plugin
 
{{Plugin
| tworcy = [[CaveLion]]
+
| nazwa = ocRegions
 +
| tworcy = [[Użytkownik:CaveLion|CaveLion]]
 
| wersja =
 
| wersja =
 
| typ = Systemowy
 
| typ = Systemowy
Linia 25: Linia 22:
 
*'''/ocr utworz region <NAZWA> prefix <PFX>''' - utworzenie regionu gracza, nazwa musi być wyłącznie z liter oraz znaku _ umieszczonego nie na początku ani na końcu oraz prefix musi składać się z 3 wielkich liter
 
*'''/ocr utworz region <NAZWA> prefix <PFX>''' - utworzenie regionu gracza, nazwa musi być wyłącznie z liter oraz znaku _ umieszczonego nie na początku ani na końcu oraz prefix musi składać się z 3 wielkich liter
  
=== Tworzenie narzędzia ===
+
=== Zajmowanie sektorów ===
*'''/ocr utworz narzedzie''' - utworzenie narzędzia do zarządzania regionami '''(wymagany dębowy płotek)'''
+
Aby zacząć zajmować sektory należy wpierw utworzyć narzędzie:
 +
*'''/ocr utworz narzedzie''' - utworzenie narzędzia do zarządzania regionami '''(wymagany dębowy płotek lub akacjowy, to sie może zmienic)'''
 +
 
 +
Mając już utworzone narzędzie na scoreboard mamy informacje o sektorze w którym stoimy oraz uproszczoną mapę. Zielone X oznacza zajęty teren przez nas, czerwony przez kogoś innego _ oznacza teren wolny, o lub O miejsce w którym się znajdujemy.
 +
Zajęcie i oddanie sektory wykonujemy dwuklikiem lewym przyciskiem myszy klikając na dowolny blok w sektorze. Sektory muszą do siebie przylegać bokiem, przyleganie narożnikiem nie liczy się.
 +
 
 +
=== Opłacanie sektorów ===
 +
 
 +
Sektory można opłacać poprzez postawienie na jednym dowolnym sektorze tabliczki z napisem '''[region]''' w pierwszej linijce i kliknięciu w nią.
 +
Panel ten umożliwia podejrzenie sytuacji regionu. Samo przekazanie środków na konto nie jest jednoznaczne z jego opłaceniem. Środki te można wykorzystać albo do opłacania kolejnych sektorów (zakupu) albo do przedłużania trwania wszystkich sektorów. Przedłużanie ważności sektorów przedłuża wszystkie sektory równocześnie, nie ważne w jakiej kolejności je kupowaliśmy. Jeśli nie ma ikony dot. przedłużenia ważności regionu to znaczy ze na koncie regionu jest zbyt mało środków.
  
 
== Zasady ==
 
== Zasady ==
Linia 32: Linia 38:
 
== Trivia ==
 
== Trivia ==
 
* Tworzony region początkowo nie ma żadnych sektorów!
 
* Tworzony region początkowo nie ma żadnych sektorów!
 +
== Historia ==
 +
25-08-2018
 +
* Narzędzie do tworzenia regionu nie wymaga już akacjowego płotka a dębowego
 +
* Zmniejszono z 50 do 30 dynksów koszt założenia regionu
 +
* Zwiększono maksymalny czas dzierżawy do 90 dni.

Aktualna wersja na dzień 16:15, 5 sty 2019


Regionami zarządza plugin ocRegions - jeśli zauważysz błędy z nim powiązane, zgłoś /modreq zaczynając od ocRegions.

/modreq ocRegions treść

ocRegions
Twórcy CaveLion
Typ Systemowy
Światy Mapa Główna

O co chodzi?

Plugin odpowiada za nadanie regionu w wybranym przez nas miejscu. Na terenie regionu obowiązuje blokada interakcji z pojemnikami i mobami oraz redstone dla osób spoza regionu.

Jak używać

 • /ocr zapros - zaproszenie gracza do regionu jako gościa
 • /ocr akceptuj - akceptacja zaproszenia
 • /ocr przydziel role dla gracza - zmiana roli gracza w regionie
 • /ocr wyrzuc - wyrzucenie gracza z regionu
 • /ocr zmien nazwe NAZWA - zmiana nazwy regionu
 • /ocr zmien prefix PFX - zmiana prefiksu regionu

Tworzenie regionu

 • /ocr utworz region <NAZWA> prefix <PFX> - utworzenie regionu gracza, nazwa musi być wyłącznie z liter oraz znaku _ umieszczonego nie na początku ani na końcu oraz prefix musi składać się z 3 wielkich liter

Zajmowanie sektorów

Aby zacząć zajmować sektory należy wpierw utworzyć narzędzie:

 • /ocr utworz narzedzie - utworzenie narzędzia do zarządzania regionami (wymagany dębowy płotek lub akacjowy, to sie może zmienic)

Mając już utworzone narzędzie na scoreboard mamy informacje o sektorze w którym stoimy oraz uproszczoną mapę. Zielone X oznacza zajęty teren przez nas, czerwony przez kogoś innego _ oznacza teren wolny, o lub O miejsce w którym się znajdujemy. Zajęcie i oddanie sektory wykonujemy dwuklikiem lewym przyciskiem myszy klikając na dowolny blok w sektorze. Sektory muszą do siebie przylegać bokiem, przyleganie narożnikiem nie liczy się.

Opłacanie sektorów

Sektory można opłacać poprzez postawienie na jednym dowolnym sektorze tabliczki z napisem [region] w pierwszej linijce i kliknięciu w nią. Panel ten umożliwia podejrzenie sytuacji regionu. Samo przekazanie środków na konto nie jest jednoznaczne z jego opłaceniem. Środki te można wykorzystać albo do opłacania kolejnych sektorów (zakupu) albo do przedłużania trwania wszystkich sektorów. Przedłużanie ważności sektorów przedłuża wszystkie sektory równocześnie, nie ważne w jakiej kolejności je kupowaliśmy. Jeśli nie ma ikony dot. przedłużenia ważności regionu to znaczy ze na koncie regionu jest zbyt mało środków.

Zasady

System regionów polega na utworzeniu grupy graczy która zostanie przypisana do oznaczonego terenu w postaci sekcji. Liczba graczy w regionie jest nielimitowana, przy czym każdy gracz może być tylko właścicielem jednego regionu, mieszkańcem tylko jednego regionu. Gościem można być w 3 regionach jednocześnie, jednak gość liczy się jak mieszkaniec i zwiększa opłaty za sekcje regionu. Opłata za sekcje regionu jest wyliczana dynamicznie, przy czym pierwsze 50 dynksów jest wliczane na poczet tworzenia sektorów. Minimlany czas dzierżawy to 7 dni a maksymalny czas dzierżawy sektorów to 30 dni. System jest pomyślany tak aby gracz mógł samemu ocenić czy zajmuje dużo terenu na krótko czy mały teren ale na długo. Teren zajmujemy przylegając do siebie, skośne obszary nie są "obok siebie". Na terenie regionu obowiązuje blokada interakcji z pojemnikami i mobami oraz redstone dla osób spoza regionu.

Trivia

 • Tworzony region początkowo nie ma żadnych sektorów!

Historia

25-08-2018

 • Narzędzie do tworzenia regionu nie wymaga już akacjowego płotka a dębowego
 • Zmniejszono z 50 do 30 dynksów koszt założenia regionu
 • Zwiększono maksymalny czas dzierżawy do 90 dni.